Okolica

Pasieka położona jest na terenie Gminy Trzebieszów na ziemi łukowskiej, która administracyjnie należy do woj. lubelskiego.

Ziemia łukowska jest dawną krainą historyczną w północno-wchodniej Małopolsce. Głównym i zarazem powiatowym miastem tej krainy jest Łuków. Obszar, na którym znajduje się gmina położony jest na terenie Równiny Łukowskiej, która wchodzi w skład Niziny Południowopodlaskiej. Równina Łukowska obejmuje swoim obszarem większą część powiatu łukowskiego, połowę powiatu radzyńskiego oraz część powiatu bialskiego i lubartowskiego. W małym obszarze równina obejmuje również powiat łosicki i siedlecki.

Kwitnący sad

Region w dużej części jest zalesiony. Lasy położone na terenie Gminy Trzebieszów słyną z bardzo bogatego runa leśnego, w których mieszkańcy okolicznych miejscowości zbierają m.in. jagody i grzyby. Okoliczne lasy również obfitują w zwierzynę łowną.

Gmina Trzebieszów ma charakter typowo rolniczy gdyż posiada dość dobre warunki glebowe i klimatyczne dla rozwoju rolnictwa. Przeważają tu gleby dobrej jakości (60% gleby do IV klasy), łatwe do uprawy mechanicznej.